Zaopatrujemy lokalne
organizacje pomocy

Zapewniamy regularną pomoc potrzebującym w zgodzie z aktualną listą zgłaszanych potrzeb.
Do dzisiaj udało nam się wysłać 23 transportów ze wsparciem o wartości łącznie ponad: 

750 000 złotych

Następny transport wyjeżdża:

informacja wkrótce 

Cel aktualnej zbiórki

Zbieramy środki czystości i higieny osobistej, bandaże i inne elementy medycyny ratunkowej a także jedzenie.

Zobacz pełną listę potrzeb ›

Poprzednie transporty do Winnicy

Transport 23

02 lipca 2024

Bezcenne zaopatrzenie ratownicze, 150 apteczek pierwszej pomocy oraz 6 par noszy. Bez hojności naszych sponsorów, partnerów i darczyńców nie było by to możliwe.
Jest to odpowiedź na szybkie zużycie tego typu sprzętu. 

Transport 22

08 lutego 2024

Ponad 12 ton środków do prania oraz palety żywności i innych niezbędnych produktów. Środki do prania są niszą, którą mało kto dostrzega a przyjmowane są ze łzami w oczach. 

Transport 21

27 lipca 2023

Transport materiałów na warsztaty dla dzieci radzenia sobie z traumą wojenną. Zeszyty ćwiczeń, artykuły papiernicze, zeszyty, farby itp.
do tego nieco medycyny wojskowej
i batony energetyczne.


Transport 20

10 czerwca 2023

Wspieraliśmy niesamowitą akcję fundacji RADOŚĆ. Do Warszawy przyjechało 5 tirów i 1 ciężarówka
z pomocą, które przeładowaliśmy
na 45 busów. Każde ręce były potrzebne bo nie dojechały mechaniczne wózki widłowe. Naszym podstawową odpowiedzialnością był bus
z pomocą do Winnicy.

Ciągła pomoc jest potrzebna

Oto Aleksandra.


Ma 12 lat i w marcu zeszłego roku uciekła z mamą i dwojgiem młodszego rodzeństwa do Winnicy z okolic Mikołajewa. Przez pierwsze 6 miesięcy udało im się znaleźć miejsce w akademiku razem z innymi uchodźcami, niestety po tym okresie zarząd zdecydował się go zamknąć. Dzięki pomocy dobrych ludzi zostało im użyczone małe 2-pokojowe mieszkanie. Mama Aleksandry jest księgową, jednak w obecnej sytuacji bardzo trudno jest o pracę. Poprzez VEMO wspieramy jej rodzinę od czerwca dostarczając środki czystości, higieny osobistej, ubrania oraz żywność. Mimo trudności, Aleksandra również zaangażowała się w pomoc innym dzieciom działając jako wolontariuszka.

Takich osób jak Aleksandra jest w Ukrainie 8 milionów.

Kim jesteśmy

Jest to projekt pomocy humanitarnej wspólnoty chrześcijańskiej Namiot Dawida. Współpracujemy z siecią zweryfikowanych organizacji ukraińskich, które przygotowują dla nas listy potrzeb oraz zajmują się dystrybucją przekazywanej pomocy na terenie wschodniej i centralnej Ukrainy.

Pomagamy osobom mieszkającym na terenach działań wojennych, uchodźcom wewnętrznym, szpitalom, placówkom pomocowym oraz innym ofiarom tej strasznej wojny. 

POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY

Dzięki waszej ofiarności ubraliśmy, nakarmiliśmy i ogrzaliśmy setki ludzi. Potrzeby jednak nadal są wielkie, ponieważ kraj ponosi ciężar prowadzonej na jego terytorium wojny, a potrzeby obejmują często rzeczy dla nas nieoczywiste, czy ze względu na sytuację okresowo trudno dostępne.

Odpowiadamy na najpilniejsze potrzeby zawsze przy pełnej współpracy z ukraińskimi organizacjami partnerskimi. Przyjmujemy i dostarczamy dary rzeczowe z naszej listy potrzeb, a także dokonujemy regularnych zakupów ze środków pozyskanych  i własnych.